DTU.dk
Institutter & Centre
Forskningsgrupper
Forskningsgrupper
Genveje
Genveje
Telefonbog
Find vej/kort
Presseservice
For leverandører (CVR og EAN)
Kursusbasen
Studieinformation for studerende
DTU Inside (login)
DTU Adgangskursus
Job og Karriere
DTU Alumni
Webshop
DTU Bibliotek
DTU Orbit (Forskningsdatabase)
English
Kontakt
DTU Aqua
Personer
Publikationer
Projekter
DTU Aqua
Forskning
Rådgivning
Uddannelse
Innovation
Om os
Nyheder
Forside
Om os
Medarbejdere på DTU Aqua
Forside
Om os
Medarbejdere på DTU Aqua
Mission, vision og opgaver
Organisation
Faciliteter
Medarbejdere på DTU Aqua
Kontakt
Advisory board
Ledige stillinger
Information til leverandører
Publikationer
Medarbejdere på DTU Aqua
Her finder du alle medarbejdere på DTU Aqua. Skriv et navn i søgefeltet, eller sortér ved at klikke på Navn eller Titel i toppen af oversigten. Få flere oplysninger om en person ved at klikke på vedkommendes navn.
DTU Aqua
Personer
Publikationer
Projekter
Navn
Titel
Tlf.
E-mail
Keith Brander
Emeritus
Marina Chan
Studiekoordinator
22 54 37 83
Martin Lindegren
Seniorforsker
35 88 34 92
Sanni-Leea Hellevi Aalto
Seniorforsker
Kim Aarestrup
Professor
35 88 31 42
Muhammad Abdullah
Videnskabelig assistent
61 39 63 06
Ana Lilia Tovar Aguirre
Ph.d.-studerende
Mathis von Ahnen
Adjunkt
Christoffer Moesgaard Albertsen
Seniorforsker
35 88 34 00
Anna Luiza Farias Alencar
Postdoc
Rodrigo Almeda
Gæsteforsker
Alejandra Villamil Alonso
Ph.d.-studerende
Dennis Ulrik Andersen
Biologoverassistent
93 51 10 76
Lars Kyed Andersen
Fiskeritekniker
20 65 67 96
Ken Haste Andersen
Professor, Sektionsleder
35 88 33 99
Anders Peter Andersen
Gæst
35 88 34 11
Lars Emil Andersen
Videnskabelig assistent
Tobias Kuhlmann Andersen
Postdoc
93 51 05 91
Niels Gerner Andersen
Emeritus, seniorforsker
35 88 34 65
Annabelle Elizabeth Andersen
Praktikant
Magnus Heide Andreasen
Ph.d.-studerende
Anna H. Andreassen
Postdoc
Dagoberto Andres Sepulveda Araneda
Forsker
Delove Asiedu
Postdoc
Ercan Avsar
Postdoc
Freja Maria Hansen Azzopardi
Akademisk medarbejder
Finn Bak
Drifttekniker
61 61 50 72
Zita Bak-Jensen
Ph.d.-studerende
Henrik Baktoft
Seniorforsker
35 88 31 08
Pascal David Alain Barreau
Akvakulturtekniker
61 20 54 14
Francois Bastardie
Seniorforsker
35 88 33 98
Jane Behrens
Seniorforsker
23 29 68 63
Dorte Bekkevold
Seniorforsker
35 88 31 30
Dina Natalia Berenstein
Forskningskoordinator
35 88 34 23
Gemma Rose Beresford
Praktikant
Casper Willestofte Berg
Seniorforsker
35 88 34 33
Søren Berg
Seniorrådgiver
35 88 31 27
Julie Hansen Bergstedt
Postdoc
Sissel Kolls Bertelsen
Ph.d.-studerende
Esther Deborah Beukhof
Forsker
Hanne Moos Bille
Sektionsleder
35 88 33 07
Kim Birnie-Gauvin
Postdoc
Mads Bluhm
Fiskeritekniker
21 43 19 05
Jesper Boje
Seniorforsker
35 88 34 64
Gitte Bom
Stewardesse
51 32 75 33
Sara Nordvig Borup
Studentermedhjælper
93 51 35 80
Anja Gadgård Boye
Direktør for myndighedsbetjening
93 51 35 57
Eik Ehlert Britsch
Elektroniktekniker
35 88 32 33
Mollie Elizabeth Brooks
Seniorforsker
35 88 33 23
Marion Brophy
Gæstestuderende
Elliot John Brown
Forsker
35 88 34 46
Amalie Walsøe Bruun
Studentermedhjælper
Nicolas Bulté
Gæst
Eugenia Capatina
Laborant
Costanza Cappelli
Ph.d.-studerende
Jose Martin Pujolar Castaner
Postdoc
Anshul Chauhan
Ph.d.-studerende
Flemming Christensen
Fiskemester
51 32 75 33
Per Christensen
Fiskeritekniker
35 88 32 43
Hans-Jørn Aggerholm Christensen
Fiskeritekniker
35 88 31 54
Per E. Christensen
Servicemedarbejder
35 88 31 57
Asbjørn Christensen
Seniorforsker
35 88 33 73
Lene Laursen Christensen
Akademisk medarbejder
61 39 63 04
Lise Christensen
Laborant
93 59 68 29
Linda Stuhr Christensen
Sekretær
35 88 33 84
Martin Mølgaard Christensen
Fiskeritekniker
93 51 18 52
Helle Torp Christensen
Chefkonsulent
20 81 48 28
Dennis Olsen Christiansen
Skibsassistent
93 51 19 50
Per Christiansen
Kok/hovmester
22 89 78 03
Ming Cong
Gæste Ph.d.-studerende
Argelia Cuenca
Seniorforsker
35 88 63 81
Sophia Caroline Windeballe Dahl
Videnskabelig assistent
Anne Johanne Tang Dalsgaard
Seniorforsker
35 88 32 16
Umer Jahangir Dar
IT-supporter
31 96 49 78
Gian Marco Dardengo
Fiskeritekniker
61 39 63 20
Julie Olivia Davies
Akademisk medarbejder
35 88 33 38
Henrik Degel
Ekstern lektor
35 88 33 86
Karoline Bruun Degn
Ph.d.-studerende
Bjarke Ibsen Dehli
Fiskeplejekonsulent
61 39 63 57
Daniël van Denderen
Forsker
Mikael van Deurs
Lektor
35 88 34 28
Mark Dickey-Collas
Adjungeret professor
Asger Lau Dideriksen
Skibsassistent
Laura Diernæs
Ph.d.-studerende
Grete Elisabeth Dinesen
Specialkonsulent
35 88 33 59
Jes Dolby
Fiskeritekniker
35 88 31 40
Valentina Laura Donati
Forsker
93 51 89 35
Lars Olen Dybager
Maskinmester
93 51 00 55
Linea Gry Ebbesen
Studentermedhjælper
Christopher Edgar
IT-supporter
93 51 13 47
Josefine Egekvist
Specialkonsulent
35 88 34 38
Kylian Manon Eggink
Postdoc
Ole Ritzau Eigaard
Seniorforsker
35 88 34 66
Joseph El-Nahhas
Project Controller
Ernst Suni Ennigard
Skibsassistent
Rene Nyholm Erlandsen
Biologoverassistent
24 65 58 33
Jonas Fabricius
Dyrlæge
93 51 35 61
Jordan P. Feekings
Sektionsleder
24 89 58 21
Javier Alonso Fernandez
Studentermedhjælper
Louise Catharina Flensborg
Akademisk medarbejder
Forrige side
Vis 10
Næste side